Hotel Praha jde definitivně k zemi, demolice začala

Praha - Bourání dejvického hotelu Praha začalo. Zaměstnanci demoliční firmy v uplynulých dnech vyklidili budovu a dnes začali s rozebíráním její konstrukce. V místě stavby vznikne soukromý park a škola. Práce budou hotovy do jednoho roku, jejich časový harmonogram ale investor nezveřejnil.

„Dále pokračují práce za pomoci speciální techniky, která stříháním postupně odděluje materiál z konstrukce budovy,“ oznámila firma PPF, jíž hotel i přilehlé pozemky patří. Už dříve demoliční firma uvedla, že místo běžných odstřelů použije speciální technologii, která omezí hlučnost a prašnost prací. Dělníci suť třídí a na místě demolice ji recyklují. Část materiálu použijí do zpětných zásypů podzemních prostor. „Detailní harmonogram prací není určen ke zveřejnění,“ uvedl investor. 

Bourání hotelu umožnil stavební úřad Prahy 6. Proti jeho rozhodnutí se nikdo v zákonné lhůtě neodvolal. Ihned po uplynutí lhůty pro odvolání začaly v lednu práce v areálu. „V první fázi bylo v budově potřeba vyklidit vnitřní prostory, například demontovat rozvody nebo rozebrat a odstranit azbestové konstrukce,“ uvedla PPF. Demoliční firma postavila provizorní cestu pro vjezd do areálu a nainstalovala protihlukové bariéry. 

Na místě hotelu chce majitel obnovit park, který byl v místech do sedmdesátých let minulého století. Zeleň už ale nebude přístupná veřejnosti, jak tomu bylo v minulosti. Místo garáží pak vznikne propojení se sousední nemovitostí a pozemkem areálu Hadovka. Investor tu plánuje vystavět základní školu a gymnázium Open Gate po vzoru stejného areálu v Babicích u Prahy.