Další uplácení - policie znovu obvinila bývalého místostarostu Mariánských Lázní

Mariánské Lázně - Policie opět zadržela bývalého místostarostu Mariánských Lázní Petra Horkého (ČSSD) a znovu ho obvinila z podplácení. Spolu s ním byla zadržena i místní známá podnikatelka a lobbistka s úzkými vazbami na ČSSD Jana Mrencová. Horký už byl ze stejného trestného činu, ale v jiné věci, obviněn před měsícem.

Soud už rozhodl i o návrzích na vazbu, zatímco v případě Mrencové mu vyhověl, tak Horkého do vazby neposlal. Čeho se obvinění týká, ale státní zástupce Václav Opl zatím nechtěl říci. „V tuto chvíli je vyšetřování na počátku a nebylo by vhodné sdělovat podrobnosti.“ Podnikatelka Mrencová prý v případu figuruje jako spolupachatelka.  

Jana Mrencová je známá svými úzkými vazbami na ČSSD, a to včetně jejich vysokých představitelů. Je spolumajitelkou reklamní agentury Profil, která mimo jiné pořádala i soutěže Missis ČR.  

Horkého zadržela policie už v září. Případ se týkal jeho hlasování na valné hromadě vodohospodářské společnosti Chevak. Zastupoval tam město Mariánské Lázně, které je, stejně jako další města a obce na Chebsku, akcionářem Chevaku. Horký se po svém zadržení stáhl z kandidátky ČSSD v Mariánských Lázních a později rezignoval i na svou pozici místostarosty - tvrdil však, že je nevinen.