Další víkend bez metra: Nepojede z Dejvické na Můstek

Praha – Pod centem Prahy začíná další výluka metra. Postihne celý víkend, nebude jezdit linka A mezi Dejvickou a Můstkem s omezeným provozem z Můstku pod náměstí Míru. Náhradní dopravu zajistí zvláštní tramvajové linky a částečně také autobusy prodloužené z Dejvické na Hradčanskou.

Metro A nebude jezdit zpod Vítězného náměstí po severozápadní okraj Václavského náměstí od zahájení provozu v sobotu až do ukončení provozu v pondělí. Mezi stanicemi Můstek a Náměstí Míru bude kyvadlově jezdit pouze jedna souprava. Podle dopravního podniku je výluka nutná kvůli napojení zabezpečovacího zařízení v novém úseku trati z Dejvic do Motola.

Omezení provozu podzemní dráhy ovlivní provoz některých pravidelných linek pražské MHD. Autobusy 107, 119 a 147, které obvykle končí u metra na Dejvické, prodlouží dopravní podnik až na Hradčanskou, kde je bohatší nabídka navazujících tramvajových linek. Tramvaje 5 a 8 potom pojedou z Hradčanské mimořádně přes Prašný most na Malovanku, aby uvolnily prostor zvláštním tramvajovým linkám, které poslouží jako náhradní doprava za metro.

Jako náhradní doprava poslouží dvě polookružní linky. Linka XA pojede z Nádraží Podbaba na Malostranskou, kam se opět vrátí okruhem přes Národní třídu, Václavské náměstí a náměstí Republiky a odjede zpět do Podbaby. Linka 35 pojede rovněž z Nádraží Podbaba na Malostranskou, před návratem do Podbaby ale udělá okruh přes náměstí Republiky, Václavské náměstí a Národní třídu – tj. v opačném směru než linka XA.

Trasy náhradních linek

XA: Nádraží Podbaba – Vítězné náměstí – Hradčanská – Malostranská – Staroměstská – Národní třída (metro B) – Václavské náměstí (metro A Můstek) – Náměstí Republiky (metro B) – Malostranská – Hradčanská – Vítězné náměstí – Nádraží Podbaba

35: Nádraží Podbaba – Vítězné náměstí – Hradčanská – Malostranská – Náměstí Republiky (metro B) – Václavské náměstí (metro A Můstek) – Národní třída (metro B) – Staroměstská – Malostranská – Hradčanská – Vítězné náměstí – Nádraží Podbaba