UPC kupuje dalšího konkurenta

Praha - Největší kabelový a satelitní operátor v ČR UPC kupuje dalšího regionálního poskytovatele televizních služeb. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání tento týden odsouhlasila převod dvou padesátiprocentních podílů ve společnosti Forcom Net pod křídla UPC, a tím i sloučení obou firem. Forcom nabízí kabelovou televizi a internet ve 13 městech severní a střední Moravy a v okrese Praha-východ.

 

UPC si teď nově naladí tisíce diváků například v Olomouci, Českém Těšíně, Orlové, Krnově nebo Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi. „Není to velký nákup. Důvodem je vylepšení a zahušťování sítí,“ řekl k obchodu mluvčí UPC František Malina, cenu obchodu však neprozradil.


UPC pokračuje v nákupu malých regionálních provozovatelů kabelových sítí, v únoru například převzala Kabelovou televizi Karviná. V minulém roce také firma zaplatila skoro devět miliard korun za svého největšího konkurenta, tehdejší dvojku na trhu - Karneval.


Podle materiálů UPC se počet uživatelů meziročně zvyšuje - společnost má teď v ČR přes milion zákazníků (meziroční nárůst 116 tisíc). Největší zájem je v současnosti o rychlý internet a telefonní služby.