Vltava-Labe-Press opouští šéf redakcí Roman Gallo

Praha - Vydavatelství tuzemského regionálního tisku Vltava-Labe-Press (VLP) opouští ředitel jeho redakcí a člen představenstva Roman Gallo. s Přesný termín Gallova odchodu zatím není znám, mělo by to ale být letos. Informoval o tom server lidovky.cz.

„Dlouho jsem rozvažoval, zda zůstat, ale nakonec jsem se rozhodl, že ne. Je to definitivní rozhodnutí,“ řekl Gallo s tím, že ve VLP začíná nová etapa vývoje a pro tu se formuje jiný řídící tým. Jak řekl Lidovým novinám, neodchází kvůli nabídce odjinud a ani zatím neví, kdy přesně VLP opustí. „O tom se ještě bavíme. Určitě to bude letos,“ dodal.

VLP má od poloviny června nového generálního ředitele a předsedu představenstva; stal se jím Miroslav Pavel, spoluzakladatel a dlouholetý šéf konkurenčního vydavatelství Economia. Gallo do své funkce nastoupil v říjnu 2006, během svého působení mimo jiné prosadil odvolání šéfa celostátního deníku Šíp Ondřeje Höppnera.

Vltava-Labe-Press se za necelé dva roky Gallova působení změnilo v multimediální vydavatelství. Vedle spojení 73 mutací lokálních listů pod jednu značku Deník uvedla firma i internetové zpravodajství denik.cz, které nyní navštěvuje 550 000 uživatelů měsíčně. Mimo jiné technologické inovace si vyžádaly značné prostředky, i proto VLP předloni skončila ve ztrátě 109,4 milionu korun. Rok 2005 přitom skončila se ziskem 47 milionů, v roce 2004 se ziskem 104,2 milionu a v roce 2003 se ziskem 252.000 korun. Loňské výsledky ještě nezveřejnila.