Ředitelkou zpravodajských stanic ČRo bude Hikelová

Praha - Rada Českého rozhlasu dnes na svém veřejném zasedání projednala a vzala na vědomí rozhodnutí generálního ředitele ČRo Václava Kasíka jmenovat do nově vytvořené funkce ředitelky zpravodajských stanic ČRo Hanu Hikelovou, dosavadní šéfredaktorku stanice Rádio Česko. Kasík ji do funkce jmenuje v nejbližších dnech.

Hikelová bude řídit ČRo 1 - Radiožurnál a Rádio Česko, tedy stanice zaměřené na zpravodajství a aktuální publicistiku. Bude také mimo jiné zodpovídat za jejich rozpočet, personální obsazení, zajištění provozu či marketing a public relations. Zároveň se bude podílet na koordinaci zpravodajství z regionů a řídit zahraniční zpravodaje ČRo, které do jejich působnosti jmenuje generální ředitel. Cílem této organizační změny je koordinace zpravodajství a publicistiky Českého rozhlasu.

Funkce ředitele Radiožurnálu se ruší

Hikelová v ČRo pracuje od roku 1999. Dříve vedla redakci domácího zpravodajství ČRo 1 - Radiožurnálu a měla také na starost přípravu nové digitální zpravodajsko-publicistické stanice Rádio Česko, kde je šéfredaktorkou od roku 2006. 

Zavedení nového postu má za následek zrušení funkce ředitele Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu, která je dlouhodobě neobsazená. Z pověření ji doposud vykonává šéfredaktor Radiožurnálu Alexandr Pícha. Hikelové budou přímo podléhat šéfredaktoři Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu a Rádia Česko.