Šéfredaktorem PPF Media bude Petr Šabata

Praha - Petr Šabata bude od 1. května vést redakci regionálních médií ve společnosti PPF Media. Nový šéfredaktor má mediální zkušenosti z ČR i ze Slovenska. Naposledy působil jako vedoucí slovenského deníku Pravda a člen představenstva vydavatelské společnosti Perex Bratislava. Nová společnost z finanční skupiny PPF zahájí v červnu letošního roku mimo jiné vydávání regionálních týdeníků a provozování místních webových zpravodajských portálů ve vybraných okresech České republiky.

V letech 1993 až 2000 byl Šabata šéfredaktorem deníku Mladá fronta Dnes a členem představenstva vydavatelské společnosti Mafra. „V osobě Petra Šabaty získá redakční kolektiv pražského centra i regionálních redakcí PPF Media špičkového manažera i novináře, který má mimo jiné mezinárodní zkušenosti a vhled do podnikání v oblasti médií,“ uvedl ředitel pro rozvoj mediálních strategií PPF Roman Gallo.

Lidové noviny před týdnem napsaly, že finanční skupina PPF plánuje v červnu spustit v několika okresech republiky regionální zpravodajství šířené internetem i na papíře pod názvem Naše adresa. Obsah mají v okresech vytvářet profesionální novináři, v menších obcích reprezentanti místních komunit, na tvorbě obsahu se mají podílet také čtenáři.

Na regionální zpravodajství se nyní v tuzemsku zaměřuje například síť deníků vydavatelství Vltava-Labe-Press. Jednotlivé redakce v regionech připravuje také bezplatný týdeník Sedmička vydavatelství Mladá fronta, který vyšel poprvé 16. dubna. Regionální přílohy mají i velké celostátní deníky. PPF Media se chce odlišit tím, že při zadávání reklamy umožní malým živnostníkům přesnější zásah menší části trhu.