Český rozhlas se chystá spustit nový program pro děti

Praha - Český rozhlas (ČRo) nabídne od září nový program pro děti, jehož součástí bude nový web i hry na mobilní platformy či takzvané chytré televize. Zachovány zůstanou čtené pohádky v pořadu Hajaja, které budou součástí nového vysílacího bloku pod názvem Rádio Junior. Začne také nové čtení na pokračování v podání Jiřího Lábuse. Informovala o tom vedoucí Tvůrčí skupiny pro děti a mládež ČRo Zora Jandová.

V pondělí si ČRo nechal registrovat ochrannou známku Rádio Junior, pod jejímž jménem bude provozovat nový blok dětských pořadů na stanici Český rozhlas 2. Pod stejným názvem bude spuštěn také nový web určený pro děti do 12 let se třemi streamy. První dva budou věnovány písničkám, třetí se zaměří na pohádky. „Zprostředkuje přitom bohatství archivu ČRo i pohádek, které děti znají z CD,“ řekl Filip Rožánek z ČRo Nová média. Streamy se na webu objeví postupně během podzimu.

Další podzimní novinkou jsou aplikace pro chytré telefony, televize a tablety. „Pro chytré televizory bude mít Český rozhlas aplikaci televizního pexesa, která bude napojena na vodnické a vodní motivy. A to zas bude mít provázanost na podzimní čtení na pokračování. A na tablety chystáme různé omalovánky a hry,“ uvedl Rožánek.

Podzimní novinky pro děti chystá také internetové rádio Pigy, které v červnu získalo licenci pro regionální vysílání v Děčíně. „Plánujeme zásadní změny nejen v programovém schématu pohádkového rádia Pigy, ale také v jeho distribuci a rozšíření na dostupné platformy,“ řekla PR manažerka Lagardere Active ČR Radka Pilzová. O detailech firma zatím mlčí. „Projekt je v přípravě, takže prozatím nebudeme více prozrazovat,“ podotkla Pilzová.

I ČT nabídne svým malým divákům v budoucnu nový kanál

Na děti se v budoucnu zaměří také nový kanál České televize s pracovním názvem ČT3, jehož spuštění je zatím v přípravě. V souvislosti s novým programem si Česká televize nechala registrovat ochrannou známku ČT Juni, která je ale podle mluvčí televize Michaely Fričové jen jednou z mnoha variant nového názvu připravovaného kanálu, o jehož finální podobě se teprve bude rozhodovat.

Na mladé rodiny s dětmi se pak soustředí nová celoplošná stanice TV Pohoda, která má plnohodnotný program nabídnout o Vánocích. Televizi provozuje společnost Pohoda Top Media, kterou spoluvlastní Radim Pařízek a bývalý ředitel TV Nova Vladimír Železný.