Nova dočasně stahuje Voříška kvůli údajné spolupráci s StB

Praha – Televize Nova dočasně stáhla moderátorskou dvojici Markéta Fialová, Karel Voříšek. Důvodem jsou informace o údajné spolupráci Voříška s komunistickou StB, ve vysílání populární duo nahradí Lucie Borhyová, Ray Koranteng. Informaci o stažení Voříška z obrazovky zveřejnil jako první deník Sedmička. Sám Voříšek uvedl, že se obvinění nezakládá na pravdě, podle televize jde o velice nešťastnou záležitost.

Server Aktuálně.cz před časem informoval, že Voříšek ještě jako student Filozofické fakulty UK měl donášet na své spolužáky StB. Vyplývá to prý z dosud nevydané publikace „Náměstí Krasnoarmějců 2“ o praktikách na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v posledních dvaceti letech komunismu. 

„Karel Voříšek je mezi diváky dlouhodobě jedním z našich nejoblíbenějších moderátorů a jsme překvapeni informacemi, které se v souvislosti s ním objevily. Karel nás ujistil, že se toto nařčení nezakládá na pravdě. Nařčení je však natolik závažné, že jsme se dohodli, že je potřeba, aby se bránil soudní cestou a očistil se. To je pro Karla v současné době prioritou a proto ho dočasně uvolňujeme z vysílání,“ uvedla pro server Digizone.cz Marie Fianová z tiskového oddělení Novy.