Seznam.cz napadli hackeři - dopoledne stránky nefungovaly

Praha - Server Seznam.cz napadli dnes dopoledne hackeři. Jeho internetové stránky částečně nefungovaly. Podle serveru Aktuálně.cz jde o stejný typ útoku, který v pondělí ochromil některé české zpravodajské servery. Problémy by již měly být vyřešeny.

Problémy serveru se objevily okolo 09:00 ráno. Jeho webové stránky kolabovaly. „Nefungují různé služby Seznamu. Technici se nyní snaží najít a zablokovat IP adresy, ze kterých útok přišel,“ řekla Aktuálně.cz mluvčí Seznamu Irena Zatloukalová.

Vladimír Smejkal, expert na právo v oblasti IT:

„Já o tom přemýšlím od včerejška. Ptám se, proč Česká republika? Proč včera zpravodajské servery? Proč dnes Seznam? Jakési souvislosti mě napadají, a to člověk nemusí být zrovna paranoidní. Otázkou ale je, jestli se jedná o stejného útočníka, nebo se někdo inspiroval a řekl si: Já to vyzkouším také. Ono zorganizovat takový útok totiž není zas tak úplně těžké.“


V pondělí útoku hackerů čelily některé české zpravodajské servery. Výpadky měly například weby iDNES.cz, Novinky.cz, IHNED.cz a E15.cz. Hackeři české zpravodajské servery napadli takzvaným DDoS útokem, tedy nejběžnější hackerskou metodou. Znamená to, že zahltí servery takovým množstvím dotazů, že v podstatě znemožní chod počítačových serverů, na nichž webové stránky běží.

Video Komentář Vladimíra Smejkala
video

Komentář Vladimíra Smejkala

Komentář Vladimíra Smejkala

05.03.2013 Studio 1230

Hackeři útočí na české stránky