Robert Čásenský opouští post šéfredaktora Mladé fronty DNES

Praha – Šéfredaktor deníku Mladá fronta DNES (MfD) Robert Čásenský po téměř osmi letech odchází z funkce. O tomto kroku prý uvažoval už dlouho a nejde podle něj o vynucené rozhodnutí. Vydavatelství MAFRA prý oznámí jméno nového šéfredaktora během několika dní. Čásenský pracoval v redakci MfD asi 13 let. Začátkem února 2006 nahradil na postu šéfredaktora deníku odcházejícího Pavla Šafra.

„Nejde o neuvážený krok nebo o reakci na nějakou aktuální událost či situaci. Tento krok jsem zvažoval delší dobu a od konce června o něm hovořil s bývalým i současným majitelem vydavatelství,“ uvedl Čásenský. „Abych předešel spekulacím, dodávám, že nejde o rozhodnutí vynucené. To dokladuje i skutečnost, že jsem slíbil předsedovi představenstva, že mu budu k dispozici k případným konzultacím, jak mne požádal,“ oznámil.   

Podle MAFRY je součástí dohody o odchodu Čásenského spolupráce na přípravě plánu příštího roku a hladké předání vedení redakce. „O novém šéfredaktorovi deníku Mf Dnes budeme informovat v horizontu dnů,“ sdělil předseda představenstva MAFRY Štěpán Košík.