Česká televize spustila na satelitu program ČT2 v HD

Česká televize spustila na satelitu vysílání ČT2 ve vysokém rozlišení. Na stejném kmitočtu zahájila také testovací vysílání stávajících satelitních programů v HD, ČT1 a ČT sport. Všechny satelitní HD kanály tak budou nově sloučeny do jednoho signálu. Změny souvisejí s přechodem na nového operátora pro satelitní HD distribuci. 

"Vysílání všech programů v HD bude zajišťovat stejná družice Astra 3B, a to na pozici, kde se v současnosti programy ČT v HD nacházejí. Změní se pouze kmitočet, na kterém bude možné programy přijímat. Diváci tak nebudou muset provádět žádná nastavení satelitní antény, programy bude potřeba jen opětovně vyhledat a nastavit jejich nové pozice,„ vysvětluje proces přechodu na nového distributora ředitel techniky České televize Ivo Ferkl a dodává: “Diváci budou mít na přeladění dostatek času, stávající HD kanály poběží přes celé Vánoce i v počátku ledna paralelně i na svých nynějších pozicích."

Se zahájením vysílání Dvojky v HD byly spuštěny také všechny doprovodné funkcionality jako EPG a HbbTV.  

Programy ČT1 HD, ČT2 HD a ČT sport HD se vysílají v normě DVB-S2 a mají vyhrazeny samostatné vysílací kanály. Podrobný návod, jak programy po přesunu na nové kmitočty naladit, je k dispozici na webových stránkách České televize, diváci se mohou obrátit rovněž na operátory diváckého centra.

Programy ČT1 HD, ČT2 HD, ČT sport HD