Barrandov rozjede stanici pro děti i filmové nadšence

Praha – Televize Barrandov plánuje od dubna zprovoznění dvou nových stanic – filmový kanál Kino Barrandov a kombinovanou dětskou a dokumentární stanici Barrandov Plus. Obsah programů bude dodávat společnost SPI International a diváci je naladí v pozemní síti Českých Radiokomunikací, oznámila dnes televize.

„V průběhu roku 2014 jsme se cíleně zaměřili na zprovoznění těchto dvou kanálů a jsem velmi rád, že můžeme tuto novinku v závěru roku oznámit,“ uvedl Jaromír Soukup, majitel a předseda představenstva společností EMPPRESA MEDIA a Barrandov Televizní Studio, která bude stanice provozovat. Dodavatel obsahu SPI International je podle Soukupa znám bohatou a kvalitní filmotékou.

Generální ředitelka TV Barrandov Marcela Hrdá označila spuštění nových kanálů za důležitý krok ve strategickém rozvoji televize. „Věřím, že naši diváci ocení nejen rozšířenou programovou nabídku, ale zejména i zmiňovanou kvalitu obsahu těchto nových kanálů,“ poznamenala.

Barrandov jako součást Soukupova vydavatelství

Televize Barrandov je součástí vydavatelství EMPRESA MEDIA, do jehož portfolia patří také produkční společnost Real TV. EMPRESA MEDIA vydává časopis Týden, publicistický Instinkt, společenské magazíny Sedmička a Sedmička Exkluziv, marketingový titul MarketingSalesMedia a také časopisy pro dospívající a děti Top dívky, Popcorn nebo Animáček.

SPI International je mezinárodní společnost, která poskytuje filmový a televizní obsah. Provozuje 34 televizních programů ve více než 40 zemích světa, její placená videotéka registruje 25 milionů předplatitelů měsíčně. V ČR a SR provozuje placené kanály Filmbox Plus, Filmbox Premium, Filmbox HD a Filmbox Family.

Šíření signálu dvou nových kanálů bude zajištěno prostřednictvím terestriální sítě Českých Radiokomunikací v multiplexu 3. Ke změně v akcionářské struktuře společnosti Barrandov Televizní Studio ani v mateřské společnosti EMPRESA MEDIA nedochází.