Klip týdne: K narozeninám si Vojta Dyk nadělil i nový videoklip

Dárek k vlastním narozeninám v podobě nového videoklipu si nadělil zpěvák Vojtěch Dyk. 23. července, tedy v den svých pětatřicátin, představil klip na jeden z hitů svého alba D.Y.K. – Phone Song.

Phone Song vypráví o situaci kolem jednoho zapomenutého mobilu. A jak známo, mobil dnes už může představovat druhý život, plný skrytých tajemství. „Dnes býváme polapeni do nějaké obří elektronické sítě, ale zároveň se odpojujeme od té fyzické sítě, kterou bylo vzájemné potkávání se, a i o tom je tenhle videoklip,“ říká zpěvák.

Režie tanečního videoklipu se ujala dvojice Zizoe & Wahe, která patří mezi patrony české taneční scény. Tanečnice, choreografka a performerka Zuzana „Zizoe“ Veselá účinkovala například v evropském turné Kanyeho Westa nebo se zpěvačkou Aurorou, tanečník, choreograf a lektor Wahe Akopjan zase například pracoval s raperem Big Daddy Kanem.

Letos dostali nabídku na kompletní tvorbu klipu od produkce Quincyho Jonese, který byl mimo jiné producentem Michaela Jacksona. Oba svoje projekty prezentují pod producentskou značkou diVize. Mezi poslední počiny Zizoe patří například choreografie předávání cen Anděl. Wahe naproti tomu organizuje komunitní a taneční eventy jako Redbull Dance Your Style. Oba tvoří dokonalou souhru, která se drží hesla, že nezáleží na tom co, ale jak.

„Píseň je lehce inspirována italským filmem Naprostí cizinci, který je právě o tématu druhých životů skrytých v těch chytrých krabičkách. Vlastně jde o to si uvědomit, jestli chceme ovládat telefony, nebo chtějí ovládat ony nás,“ dodává k novince Vojtěch Dyk.

Ten představil svůj projekt D.Y.K. v závěru loňského roku. Album, na němž autorsky spolupracoval s držitelem Grammy Ondřejem Pivcem a americkou zpěvačkou Kennedy, se nahrávalo v New Yorku a vyneslo Vojtěchu Dykovi nominaci na cenu Anděl v kategorii Zpěvák roku.

D.Y.K. Tour, které se muselo kvůli koronavirovým opatřením posunout o půlrok, odstartuje 27. ledna 2021 koncertem v Olomouci, další vystoupení se uskuteční ve všech původně plánovaných městech.