Woody Allen ve Slováckém divadle. Herce proklel nefritový škorpion

Bláznivou kriminální retrokomedii Woodyho Allena uvede v sobotu Slovácké divadlo v Uherském Hradišti. Krádež vzácných šperků zavaří hlavu chaotickému vyšetřovateli, proti kterému se postaví racionální manažerka. Prokletí nefritového škorpiona je první premiérou po nucené koronavirové pauze.

Děj se točí kolem nefritového šperku
Zdroj: ČTK Autor: Dalibor Glück

Uvaděčky u vchodu v rukavicích a s dezinfekcí, diváci v rouškách. Odložit si je nesmí ani v sále, kde ale mohou sedět už bez povinných rozestupů a prázdných sedadel. I když s omezeními, Slovácké divadlo může po vynucené koronavirové pauze zase fungovat. Opatření proti šíření viru ukončila i přípravy na premiéru krimikomedie Woodyho Allena.

„Bylo to nepříjemné s tím, že prostě naráz jsem doma a vím, že něco mám nedodělaného. Neukončili jsme si to ani v sobě, v tom to bylo těžké. Ale myslím, že jsme to zvládli dobře,“ popsala představitelka Betty Ann Fitzgeraldové Jitka Hlaváčová.

Hra Prokletí nefritového škorpiona se tak před diváky dostala až v polovině června. „Říkal jsem si, že by bylo fajn, kdybych do té postavy přibral. Během těch dvou měsíců se to sakra povedlo. Nechal jsem si i narůst delší vlasy a dcery mi říkají, že mám na hlavě květák. To se taky k postavě hodí, protože je takový šílený zmatkař,“ svěřil se Zdeněk Trčálek, který ztvárnil Cecila Winstona Briggse.

Vyšetřovatele Briggse zavolají ke krádeži šperků
Zdroj: ČTK
Autor: Dalibor Glück

Z filmového plátna na divadelní prkna

Bláznivá komedie vypráví o tajemném hypnotizujícím šperku. Ten dokáže přinutit člověka k lásce i ke zločinu. Původní filmovou verzi natočil Woody Allen. „Divadelní text byl původní filmový scénář. A tím pádem text si v sobě nese danajský dar krátkých scén a rychlých změn prostředí,“ vysvětlil režisér Zdeněk Dušek.

Slovácké divadlo si s nimi poradilo na první pohled jednoduchou scénou, která dovoluje snadné a svižné přestavby. Diváci tak nemají důvod zívat ani pod rouškou.