Sezona burčáku letos odstartovala brzo. Provází ji rostoucí zájem

Sezona burčáku letos odstartovala brzo a zatím ji doprovází i vyšší zájmem kupujících. Jedna vinotéka prodá i 500 litrů burčáku za čtyři dny. Některá vinařství přesto jeho sklizeň a prodej  ještě odkládají. Hrozny podle nich nejsou ještě dostatečně sladké a musely by se doslazovat. S kontrolami už také začala potravinářská inspekce, výsledky rozboru burčáku bude znát v polovině září.

Ilustrační foto
Zdroj: ČTK Autor: Igor Zehl

Lidé si letos můžou burčák koupit už od prvního srpna, zhruba o dva týdny dřív než v loni. I díky tomu některá vinařství pozorují zvýšený zájem zákazníků. „Zájem je velký, oproti minulým letům jsme zaznamenali nárůst asi o patnáct procent,“ potvrzuje ředitel Vinných sklepů Valtice David Šťastný.

Rostoucí zájem o moravský burčák vidí také sklepmistr Vinařství Vajbar Bronislav Vajbar. „Burčák začneme prodávat od zítra. Rozvážíme i do vinoték, kde je zájem o moravský burčák veliký. Jedna vinotéka za čtyři dny prodá i 500 litrů burčáku,“ řekl.

K rychlému startu burčákové sezony se nepřipojila všechna vinařství. Některá čekají, až hrozny dozrají, aby se nemusely doslazovat. „Ještě jsme ani nezahájili vinobraní. Začneme až příští týden. Hrozny by ještě měly týden či dva dozrávat. Nyní je v nich víc kyselin a méně cukru, takže se musí víc doslazovat řepným cukrem nebo moštem, což není nejlepší,“ řekl šéf obchodního oddělení vinařství Znovín Znojmo Jaroslav Opatřil.

V minulosti inspekce zjistila přidání barviv nebo zneužití názvu burčák

Na dřívější začátek sezony burčáku reaguje i Státní potravinářská inspekce. „Prodej burčáku letos začal brzy. Naši inspektoři o tom vědí a monitorují prodejní místa. Analýza vzorků trvá zhruba šest týdnů, výsledky prvních odebraných vzorků tak budou až v polovině září,“ řekl mluvčí potravinářské inspekce Pavel Kopřiva.

Loni inspektoři zkontrolovali přes 450 prodejních míst. V 51 případech byly odebrány vzorky pro analýzu v laboratoři. Nedostatky inspektoři zjistili u sedmi z nich. Šlo například o přidání syntetických barviv, nedeklarování přítomnosti oxidu siřičitého nebo zneužití názvu burčák, to znamená, že hrozny nebyly sklizeny v České republice.