Čechů cestuje do zahraničí stále více. A stále víc se jich přitom pojistí

Do zahraničí letos vyrazí opět více Čechů než loni. Podle odhadu Asociace cestovních kanceláří to bude víc než tři a půl milionu lidí. Dovolenou si může díky rostoucím platům a klesající nezaměstnanosti dovolit čím dál víc lidí a čím dál častěji. A většina z nich se na takovou cestu taky náležitě pojistí. Ročně dají Češi za cestovní pojištění asi dvě miliardy korun.

Video 90’ ČT24 - Končí referendum ČSSD o vstupu do vlády
video

Byznys ČT24 o cestovním pojištění

Skutečnost, že lidé se při cestování stále více pojišťují, potvrdil pro Byznys ČT24 i člen představenstva ERV Evropské pojišťovny Ondřej Rušikvas. Podle něho už je málo lidí, kteří jedou do zahraničí zcela bez pojištění. 

Připomněl také, že jsou různé možnosti pojištění pro cesty. Například v rámci kreditních karet či s využitím komerčního pojištění. Právě u něho lidé nejvíce hledí na službu, kterou nabízí. Tedy třeba jeho rozsah, asistenční službu či cenu. 

„Obvykle jsou to stokorunové položky na jednotlivou cestu. U ročního pojištění jsou to tisíce korun,“ řekl Rušikvas. Právě pojištění na celý rok je podle něho současným trendem. 

Připomněl, že v minulosti lidé mysleli více na svůj majetek než na své zdraví. To už se však změnilo. Zdraví je nyní na prvním místě. V případě potíží doporučuje rychle komunikovat s asistenční službou, co nejdříve nahlásit pojistnou událost a uchovávat příslušnou dokumentaci. 

Nejvíce pojistných případů přichází pojišťovnám z Egypta, Bulharska, Turecka, ale i řeckých ostrovů, dodal  Rušikvas.