Exguvernér ČNB Singer se stal hlavním ekonomem Generali CEE Holdingu

Bývalý guvernér České národní banky Miroslav Singer byl jmenován do funkce ředitele institucionálních vztahů a hlavního ekonoma Generali CEE Holding. V budoucnu se též stane předsedou dozorčí rady České pojišťovny, člena skupiny Generali. Na Singerovo příští působení upozornil server Roklen24.

Miroslav Singer
Zdroj: ČTK Autor: Michal Doležal

Miroslavu Singerovi skončil loni v červnu druhý šestiletý mandát v čele centrální banky. Poté nesměl půl roku nastoupit do privátního finančního či bankovního sektoru.

„Náš tým tímto posílí o respektovanou, zkušenou a mezinárodně uznávanou osobnost. Při očekávání mnoha regulatorních změn vidíme jasně potřebu posílit náš dialog s regulátory a zákonodárci. Jsem přesvědčen, že Singer bude v této oblasti pro naši skupinu velkým přínosem a díky jeho zkušenostem a podpoře bude Generali i nadále v rámci střední a východní Evropy prosperovat,“ uvedl generální ředitel Generali CEE Holdingu Luciano Cirina.

„Angažmá Singera v Generali CEE Holdingu je do jisté míry překvapením. Ani sám Singer se totiž netajil úvahami o další pracovní pozici v zahraničí,“ okomentoval oznámení analytik společnosti Cyrrus Lukáš Kovanda. Holding podle něj získává Singerovou akvizicí profesně unikátně vybaveného profesionála, jehož navíc v Česku každý zná, od vrcholných politiků po taxikáře.

Generali tak má prvotřídního makroekonomického experta a zároveň člověka s kontakty, který umí „otevírat důležité dveře“ jak ve vrcholných kruzích tuzemské politiky a byznysu, tak na mezinárodních fórech, dodal Kovanda.

Generali působí ve více jak šedesáti zemích

Italská skupina Generali patří mezi přední světové pojišťovny s předepsaným pojistným 74 miliard eur v roce 2015. Ve více než 60 zemích zaměstnává 76 tisíc lidí. Skupina Generali zaujímá vedoucí postavení na trzích západní Evropy. Významnější pozici získává v Asii a také v regionu střední a východní Evropy. Skupina působí v deseti zemích regionu střední a východní Evropy prostřednictvím holdingové společnosti Generali CEE Holding.

Česká pojišťovna je největší tuzemskou pojišťovnou s tržním podílem okolo 23 procent. Má přes tři miliony klientů a spravuje osm milionů pojistných smluv. Generali je s více než sedmiprocentním podílem na trhu v Česku čtvrtou největší pojišťovnou.

Singer před působením v ČNB pracoval mimo jiné v Národohospodářském ústavu Akademie věd ČR a v Centru pro ekonomický výzkum a doktorské studie UK (CERGE-EI). Byl hlavním ekonomem Expandia Finance, poté ředitelem Investiční společnosti Expandia a ředitelem společnosti Expandia Holding. Pak nastoupil do PricewaterhouseCoopers ČR, kde se specializoval na projekty zlepšující výkonnost podniků, restrukturalizace a transakce s problémovými aktivy.