Vydavatelství Economia loni snížilo ztrátu o 112 milionů na 40,5 milionu korun

Vydavatelství Economia Zdeňka Bakaly loni snížilo ztrátu o 112 milionů korun na 40,5 milionu korun. Tržby klesly o desetinu na 788 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti. Economia uvedla, že loni dál diverzifikovala výnosy, posiloval růst digitálních médií a nemediálních služeb. Celkové tržby však v souladu s trendy na trhu meziročně klesly.

Tituly vydavatelsví Economia
Zdroj: ČT24 Autor: Martin Šesták

Zásadním přínosem bylo podle generálního ředitele Romana Latuskeho celkové zvýšení efektivity společnosti. Pozitivně se podle něj projevily důsledky restrukturalizace v roce 2014 a výsledky dalších projektů zaměřených na efektivitu v roce 2015. „Economia prošla obrovskou změnou, integrací společnosti Centrum Holding a následnou restrukturalizací. V roce 2015 byla prioritou stabilizace firmy a postupný rozvoj klíčových produktů,“ dodal Latuske.

Pomohly změny i novinky

Klíčovými projekty loňského roku byl start videoportálu Aktuálně.tv, modernizace homepage Centrum.cz a zpravodajského portálu Aktuálně.cz, nový víkendový magazín Hospodářských novin ego! a inovace týdeníku Respekt a webu Respekt.cz.

Letos se za pět měsíců roku obrat skupiny meziročně zvýšil o 1,9 procenta a provozní zisk EBITDA stoupl o 4,6 milionu korun. Důvodem je především pokračující rozvoj digitálních i tištěných titulů a také produktové i organizační změny předchozího období.

Economia vydává deník Hospodářské noviny, týdeníky Ekonom, Respekt, Marketing & Media a několik odborných titulů. Provozuje zpravodajské servery ihned.cz a Aktuálně.cz, řadu tematických internetových titulů a služeb včetně freemailových portálů. V roce 2013 Economia koupila internetovou firmu Centrum Holdings.