Další problém Volkswagenu: Dodávka Caddy může při odemčení sama nastartovat a ujet

Volkswagen svolává po celé Evropě do servisů 67 tisíc dodávkových aut Caddy. Důvodem je riziko, že se při odemčení vozu na dálku může nastartovat motor. Automobil se tak v případě zařazené rychlosti může rozjet. Informovala o tom agentura DPA.

V samotném Německu se opatření podle firmy týká zhruba 20 800 vozů. Svolávání zahrnuje automobily vyrobené v období od května 2012 do ledna 2013. Mluvčí podniku uvedl, že v některých případech již došlo k nechtěnému rozjetí automobilů. Zatím však v této souvislosti nebyla hlášena žádná zranění.

Automobilka majitelům dotčených vozů z bezpečnostních důvodů doporučuje, aby po zaparkování vyřadili rychlost a zatáhli ruční brzdu. Volkswagen vyrábí automobily Caddy v Polsku. V loňském roce jich na trh dodal zhruba 133 tisíc, píše DPA.

Volkswagen se nyní potýká se skandálem kolem falšování údajů o emisích, kvůli kterému bude muset v Evropské unii svolat do servisů zhruba 8,5 milionu vozů. Firma v září přiznala, že do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě instalovala software umožňující manipulovat s testy emisí. Skandál se týká i 1,2 milionu vozů české divize Škoda Auto.