Z linky v Šanghaji sjedou další dvě terénní škodovky

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto plánuje výrobu dvou nových modelů na svém největším trhu – v Číně. V tamním závodě v Šanghaji chce kromě již avizovaného sedmimístného SUV začít vyrábět další dva terénní modely. Termín zahájení výroby těchto vozů ještě nepadl.

Závod Škody Auto v Číně
Zdroj: ČTK/PR/Škoda Auto a.s.

Automobilka vstoupila na čínský trh v roce 2007, od té doby tam prodala více než 1,5 milionu vozů. Ve čtyřech čínských závodech sjíždí z linek šest různých modelů Škody. V plánu je také již potvrzené sedmimístné SUV, které se má začít na konci příštího roku vyrábět i pro evropský trh v Kvasinách na Rychnovsku.

„V roce 2016 představíme nové velké SUV, které bude ve všech rozměrech větší než současný model Yeti. Délka vozu bude přibližně 4,7 metru a automobil bude variabilně opatřen až sedmi sedadly.“

Jozef Balaž

mluvčí Škody Auto

Další dva nové modely by měly zatím být určeny pouze pro čínský trh. „S čínským partnerem Šanghaj Volkswagen byla podepsána dohoda o výrobě dalšího derivátu SUV v rámci globální strategie SUV a navíc ještě memorandum o porozumění týkající se vývoje vozu CUV (Crossover Utility Vehicle),“ uvedl mluvčí Škody Jozef Baláž.

Jak budou nová auta vypadat?

Podle informací ČTK se bude v prvním případě jednat o novou karosářskou variantu vycházející z velkého SUV, takzvané kupé. Druhým vozem by měl být model kompaktní třídy menší než Yeti. Škoda zvažuje, že by tyto vozy zavedla do výroby i v Evropě, finální rozhodnutí ale ještě nepadlo.

Mladoboleslavská automobilka loni v Číně prodala více než 280 tisíc, což je čtvrtina jejího celkového odbytu. Od letošního ledna do října na svém největším trhu dodala zákazníkům více než 226 tisíc vozů.