Herní veletrh: Z novinek se někdy zatočí i hlava

Namísto červeného koberce a filmových hvězd kralují nyní ve slavném Los Angeles počítačové hry. Začala tam totiž největší událost roku ve světě videoher, výstava zábavního počítačového průmyslu Electronic Entertaiment Expo E3. Na své si přijdou milovníci virtuální reality, streamu, ale i klasických počítačových her.
Herní veletr v Los Angeles
Zdroj: ČTK/AP/ Autor: ČTK/AP/Casey Rodgers
Video Herní veletrh: Z novinek se někdy zatočí i hlava
video

Herní veletrh: Z novinek se někdy zatočí i hlava

„Loni, když jsem tady byl, jsem neměl moc času vyzkoušet spoustu z věcí, které bych chtěl. Rád bych se jim letos dostal trochu pod pokličku, přímo si je vlastníma rukama ohmatal. A to je taky celá myšlenka veletrhu - co bych si tak ještě zkusil,“ říká jeden z návštěvníků Pierce O'Toole. 

V Los Angeles vystavují stovky herních studií z celého světa - mimo jiné i z České republiky. Třeba tuzemští Warhorse Studios přijeli s hrou z doby před husitskými válkami.


V ulicích Los Angeles se tak rozpoutala pomyslná válka známých značek - proti sobě stojí dva největší rivalové - Microsoft a Sony. Microsoft v dubnu oznámil, že od listopadu prodal 10 milionů kusů herní konzole X-box One. Sony smečoval informací o prodeji 23 milionů kusů PlayStation 4s. Microsoft teď proto tvrdě zaútočil a na výstavě E3 uvedl speciální hrací brýle Hololens. Některým lidem se ale z 3D virtuální reality udělalo nevolno. „Z toho, co tady dnes viděli, můžu konstatovat, že virtuální realita počítačových her dnes a v minulosti se nedá srovnat. Tohle bylo fakt super, jen z toho začala po chvíli bolet hlava. Člověku se udělalo trochu špatně, grafika ještě nebyla úplně ideální,“ hodnotí dopisovatel Stuff Magazine Esat Dedezade.  

Výstava potrvá až do konce týdne. Mezitím budou mít fanoušci možnost testovat jednotlivé produkty a hry. Vyzkoušet jich tady mohou až šestnáct set.