Miliardář Stanley Ho: Okradla mě vlastní rodina

Hongkong - Jeden z nejbohatších lidí na světě Stanley Ho musí zuby nehty bránit své impérium. Podezřívá nejbližší příbuzné, že se ho snaží okrást. Jeho rodina údajně bez jeho vědomí převedla nemalé balíky akcií. Miliardář se se svými nezvedenými příbuznými chtěl nejprve dohodnout, spor ale nakonec míří k soudu. V žalobě jsou jmenovány alespoň dvě z jeho 17 dětí, a to Pansy Hoová a Lawrence Ho, další příbuzní a některé jejich firmy.

Jedním z majetků, o které se miliardář soudí, jsou velká kasina v Macau a Hong Kongu, jejichž hodnota se šplhá k deseti miliardám dolarů. Velká část jejich akcií skončila ve společnosti Lanceford, kde má podíl jeho bývalá žena a pět dětí z druhého manželství. Stanley Ho teď říká: „O ničem jsem nevěděl.“

Impérium kasin o změně vlastnických podílů informovalo začátkem tohoto týdne, kdy burza v Hongkongu zastavila obchodování s jejími akciemi. Ho následně přes své právníky uvedl, že byl okraden, protože k majetkovým přesunům nedal svolení. Později vystoupil v televizi obklopen členy rodiny a oznámil, že soudit se nechce. „Současná situace mě a mou rodinu velmi zarmoutila. Musím však říct svému právníkovi, že jsme všechno vyřešili a nebudu už proto potřebovat jeho služby,“ řekl Ho.

Video Stanley Ho se utká u soudu s rodinou
video

Stanley Ho se utká u soudu s rodinou

Pak ale jeho právníci znovu otočili, k prohlášení byl prý devětaosmdesátiletý podnikatel donucen a soud bude. „Co se týče jeho vystoupení v televizi, nebyla to jeho vůle,“ uvedl podnikatelův právní zástupce Gordon Oldham. „On chce pokračovat, svůj majetek se snaží získat zpět,“ dodal. Žalobu prý podal za svého klienta, zatím ale není jasné, zda jej Ho o to žádal.

Ho měl celkem čtyři manželky, s nimiž má dohromady minimálně 17 dětí. Předloni podnikatel podstoupil operaci mozku a jeho špatný zdravotní stav vyvolal spekulace o začínajícím boji v rozvětvené rodině. V souvislosti se současným sporem analytici nevylučují, že ho vyostřila Hoova čtvrtá manželka a bývalá učitelka tance Angela Leongová. Ta při transakci totiž nedostala nic.