Policie chce obžalovat dva cizince z pokusu o vraždu. Loni v Praze brutálně napadli číšníka

Policie předala návrh na podání obžaloby dvou Nizozemců, kteří loni napadli číšníka v centru Prahy. Policie je viní ze zvlášť závažného zločinu pokusu o vraždu, za což jim hrozí až 18 let vězení. Původně je policie obvinila z těžkého ublížení na zdraví, podle znaleckých posudků však bylo napadení tak brutální, že mohlo ohrozit život.

Cizinci těžce zranili číšníka v Praze
Zdroj: ČT24 Autor: ČT24

Číšník skupinu sedmi mužů nejprve upozornil, že na zahrádce restaurace nemohou popíjet vlastní alkohol. Útočníci ho pak povalili na zem, začali ho bít pěstmi a kopali do něj. Když zůstal bezvládně ležet na zemi, z místa utekli. V nemocnici se napadený muž probral až po několika dnech.

Nizozemce zadrželi policisté několik dnů po útoku na pražském letišti, pět obvinili a zbylé dva propustili s tím, že se konflikt snažili spíše uklidnit. Třem obviněným uložil Obvodní soud pro Prahu 1 trestním příkazem osmiměsíční podmínky, na pět let je také vyhostil ze země.

Zbylé dva, které policie považuje za hlavní aktéry napadení, poslal soud do vazby. Armina N. a jeho bratra Arashe teď policie navrhuje obžalovat za pokus o vraždu.

  Napadený muž po útoku skončil v bezvědomí na jednotce intenzivní péče s otřesem mozku a krvácením do mozku, zlomenými obličejovými kostmi a poraněným okem. V nemocnici se napadený muž probral až po několika dnech. Prodělal dvě operace, domů ho lékaři propustili v květnu.