S novým rokem se do Česka přižene silný vítr, varují meteorologové

Od úterního odpoledne hrozí v Česku silný vítr, který může na horách dosahovat rychlosti až 110 kilometrů v hodině. V Čechách bude nejsilněji foukat v noci na středu. Moravu a Slezsko silný vítr zasáhne hlavně ve středu ráno a dopoledne, uvádí výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Na Nový rok bude přes Česko přecházet frontální systém, za kterým začne v úterý odpoledne a večer proudit studený vzduch od severu. V nárazech může vítr dosahovat až 70 kilometrů v hodině, na horách dokonce 110 kilometrů v hodině.

Varování před silným větrem platí pro Čechy a Českomoravskou vrchovinu od úterního odpoledne do středečního podvečera. Nejsilnější vítr ale meteorologové očekávají ve druhé polovině noci na středu.

Na Moravě a ve Slezsku bude nejsilněji foukat ve středu ráno a dopoledne. Během středečního odpoledne a večera bude vítr od západu slábnout.

Video Zprávy ve 12
video

Předpověď počasí

Varování před sněhovými jazyky

Další výstrahu vydají meteorologové na Nový rok. Kvůli očekávanému sněžení a čerstvému větru se mohou hlavně ve vyšších polohách tvořit sněhové jazyky. „Ve středu může napadnout až 20 centimetrů nového sněhu, platí to zejména o Krkonoších a Jeseníkách,“ uvedl meteorolog ČT Michal Žák. Kvůli ochlazení se mohou místy tvořit také zmrazky nebo náledí.