Příští týden bude až 11 stupňů. Zima se vrátí před Vánoci, zní předpověď

Prosinec má být teplotně průměrný až nadprůměrný. Nejchladněji bude před Vánocemi. Naopak v příštím týdnu budou teploty vysoké, zejména v Čechách místy až 11 stupňů Celsia. V nadcházejícím týdnu může být průměrný úhrn srážek až 20 milimetrů, ve zbytku prosince to pak bude méně. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ilustrační foto
Zdroj: Facebook Počasí ČT / Honza Štěpán

Minimální teploty budou v příštím týdnu také vysoké, většinou kolem plus tří stupňů Celsia. Pouze při zmenšené oblačnosti mohou klesnout na minus dva stupně.

„V následujících týdnech se bude ochlazovat a jako nejchladnější se jeví týden od 17. do 23. prosince s průměrnou týdenní minimální teplotou kolem minus pěti stupňů Celsia a průměrnou týdenní maximální teplotou kolem jednoho stupně nad nulou,“ uvedli meteorologové.

Dlouhodobá průměrná teplota v republice v období od 3. do 30. prosince je minus 0,5 stupně Celsia. Nejteplejší byl v tomto termínu rok 2015, kdy se průměr vyšplhal na čtyři stupně. Naopak v roce 1969 to bylo minus 6,1 stupně Celsia, což je dosud nejméně.