Auta přihlašoval úředník načerno, majitelé se teď nedomohou plnění pojistky

Víc než dvěma stovkám lidí způsobil škodu úředník odboru dopravy v Dobrušce. Ještě tři roky od chvíle, co ho soud uznal vinným, žije stále řada majitelů vozů v nejistotě, že kvůli jeho machinacím přijdou o své úspory. Třeba jako paní Michaela Klečková. Že se stala obětí podvodu, zjistila až po autonehodě. Kvůli selhání úředníka jí teď pojišťovna odmítá škodu zaplatit.

Video Události
video

Události: Oběti nepoctivého úředníka z Dobrušky

Podle rozhodnutí soudu ale Antl vystavoval autům, která měla v Německu skončit ve šrotu, falešné české doklady. Stalo se to i paní Klečkové, která podvod odhalila poté, co žádala od pojišťovny plnění. Po nehodě, již nezavinila, na dálnici u Prostějova zůstal z bazarového auta za půl milionu původem z Německa jenom vrak.

České doklady vystavoval v Dobrušce úředník odboru dopravy Radovan Antl. „V žádném případě vědomě se tady nepřihlašuje na falešné technické průkazy,“ uvedl již dříve. Během řádného placení povinného ručení pojišťovna na nic nepřišla.

Bývalý vedoucí odboru dopravy v Dobrušce Radovan Antl
Zdroj: ČT24

Když pak ale mělo dojít na plnění pojistného, změnila podle paní Klečkové názor. „Několikrát jsem hovořila s paní likvidátorkou, která opakuje, že mi nehodlají vyplatit výši škody, protože auto z jejich pohledu je bezcenné,“ říká majitelka vozu.

„Pokud klient není s řešením své škody spokojený, tak má ještě možnost obrátit se na kancelář našeho ombudsmana, všechny adresy, kontakty jsou uvedeny na našich webových stránkách,“ uvedla mluvčí České pojišťovny Ivana Buriánková.

Nehoda na dálnici u Prostějova
Zdroj: ČT24

A odškodnit Michaelu Klečkovou za podvod státního úředníka odmítlo i ministerstvo dopravy. Navzdory falešným dokladům totiž stát z evidence vozidlo ani tři roky po rozsudku stále ještě nevyřadil. A podobných vozů po Česku jezdí pořád více než stovka.