Zatímco o svou rezidenci v Jihoafrické republice už Krejčíř přišel, exekuci na vilu v Praze Černošicích ještě může zastavit. Jeho advokáti namítají, že už nemá status uprchlého a české soudy nemohou jednat bez něho.
Krejčíř je nyní v Jižní Africe ve vězení, kde si odpykává pětatřicetiletý trest za pokus o vraždu a únos. U příslušného orgánu Jihoafrické republiky teď podal zpětvzetí žádosti o udělení azylu a podmínky pro vedení trestního řízení v Česku jako proti uprchlému tím nejsou dány.
Mohou se opakovat všechny procesy
Krejčíř tak může požadovat opakování i všech už pravomocně skončených procesů. Jde o odsouzení v kauzách podvodu s akciemi Teplárny Otrokovice, vytunelování společnosti technology leasing a půl miliardového daňového úniku v případu firmy M5. Za tyto případy dostal souhrnný trest deset a půl roku vězení.
Požadavek právníků, aby Krejčíř nebyl považovaný za uprchlého, má teď na stole městský soud v Praze, který mu dal vloni souhrnný patnáctiletý trest za přípravu vraždy celníka a tunelování Čepra.
V případě zrušení rozsudků by se z exekuce dostala i čtyřpatrová černošická vila s bazénem a obřím akváriem pro žraloka, která míří do dražby. Exekutoři stanovili cenu vily, ze které Krejčíř před jedenácti lety uprchl, na zhruba 100 milionů korun a koncem listopadu ji chtějí zájemcům nabízet za vyvolávací cenu 65 milionů.
V případě zrušení rozsudku to ale neznamená, že by se nemovitost automaticky vrátila Krejčířově rodině, soud by ji zablokoval do doby, než se znovu rozhodne. Procesy ale mohou kvůli Krejčířově pobytu v jihoafrickém vězení uvíznout na mrtvém bodě.