Výrazněji ovlivnilo extremistickou scénu britské referendum o vystoupení z EU. Pravicově extremistické, pritiislámské a protiimigrační subjekty vítězství zastánců brexitu přivítaly jako výhru nacionalismu nad „multikulturalismem Evropské unie“.
Pravicovou extremistickou scénu podle dokumentu nadále štěpí rozpory mezi Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS) a Národní demokracií (ND). Příznivce těchto uskupení i nadále zásobují informacemi různá alternativní média, například Svobodné rádio se stalo mediálním partnerem DSSS.
Vzájemné rozpory se promítly i do protiislámské a protiimigrační scény. V květnu se rozpadl Blok proti islámu, jehož někdejší lídr Martin Konvička obvinil stranu Úsvit – Národní koalice z podvodného jednání.
Projevy levicových extremistů jsou podle zprávy o extremismu poměrně umírněné. Nejvýraznější bylo anarchistické prvomájové shromáždění v Praze, které navštívilo asi tři sta lidí. Hlavními tématy na levicové scéně bylo zejména dění okolo Autonomního sociálního centra Klinika v Praze a probíhající trestní řízení v kauzách souvisejících s anarchistickým hnutím.
