Policie prohledala ústeckou kancelář advokáta Haly

Vyšetřovatelé protikorupční policie znovu zasahovali v kanceláři advokáta Ivo Haly, tentokrát v Ústí nad Labem. Spolu s podnikatelem Petrem Sisákem ho podezírají z insolvenčních podvodů. Podle informací ČT zadržela policie během pátku a soboty deset lidí, po dalších dvou - Ivo Halovi a Petru Sisákovi - pátrá.

Video Události
video

Události: Protikorupční policie zasahuje v Ústí nad Labem

Do ústeckých kanceláří Ivo Haly dorazili vyšetřovatelé během odpoledne a policejní akce probíhala až do večera. Podle redaktora ČT Ondřeje Kůse se kriminalisté soustředili na písemné dokumenty.

Kvůli případu zasahovali už v pátek detektivové v ústecké Spolchemii. Podle mluvčího chemičky se přímo jí ale zásah netýkal. Souvisel se společností Via Chem Group. Obě firmy spojuje právě jméno podnikatele Petra Sisáka.

Policejní prohlídky proběhly v pátek také v budově Krajského soudu v Českých Budějovicích.  „V odpoledních hodinách mne navštívili pracovníci protikorupční policie se žádostí o zapečetění dvou kanceláří krajského soudu. Jedná se kanceláře osob, které se v minulosti nebo i nyní podílely na vyřizování insolvenční kauzy společnosti Via Chem Group,“ uvedl předseda soudu Milan Tripes.

Společnost Via Chem Group držela podle dostupných údajů jako akcionář v roce 2014 ve Spolku pro chemickou a hutní výrobu (Spolchemie) zhruba třetinový podíl. Nyní je Via Chem Group v úpadku a věřitelům dluží téměř dvě miliardy korun.

V minulosti Via Chem Group figurovala v některých kontroverzních obchodech. Dluhopisy společnosti koupila firma Key Investments, které v minulosti svěřila města Sokolov a Praha 6, 10 a 13 dohromady několik desítek milionů korun. Jediným akcionářem Via Chem Group je Euro Capital Alliance sídlící na Britských Panenských ostrovech, které prosluly jako daňový ráj a pračka špinavých peněz.