Za vraždu dcery si muž z Hodonínska odsedí 12,5 let

Olomouc - Za vraždu své dvaadvacetileté dcery si Milan Janás z Hodonínska odpyká ve vězení 12,5 roku. Trest, který mu uložil brněnský krajský soud, dnes definitivně potvrdili soudci Vrchního soudu v Olomouci. Muž dívku podle rozsudku zavraždil ve svém domě letos v únoru. Její tělo zastlal do postele a o několik dní později se pokusil o sebevraždu.

„Rozsudek jsme v podstatě potvrdili. Formálně jsme pouze upřesnili popis děje a mechanismus zranění, která obžalovaný poškozené způsobil, a dobu tohoto činu,“ řekl mluvčí vrchního soudu Petr Angyalossy.

Vražda se stala v Kozojídkách na Hodonínsku. Po předchozí hádce muž svou dceru povalil, zakryl jí ústa a jednou rukou ji několik minut rdousil. Dívka na místě zemřela. Poté tělo odtáhl do ložnice a uložil do úložného prostoru pod lůžko. Mrtvolu dívky nalezli hasiči o tři dny později, krátce poté, co se obžalovaný pokusil o sebevraždu.

Muž dnes po soudcích žádal, aby rozsudek zrušili a potrestali jej nanejvýš za ublížení na zdraví s následkem smrti. Tvrdil, že neměl v úmyslu svou dceru usmrtit. To však soudci zamítli.

Roli v případu hrála zřejmě i tíživá situace, kdy se rodina potýkala s dluhy. „Nejpravděpodobnějším motivem se jeví skutečnost, že dcera chtěla opustit domácnost a odejít za svou matkou, která byla již několik týdnů v Anglii,“ doplnil Angyalossy. Právě směrem ke své ženě směřoval obžalovaný rovněž své odvolání. Poukazoval na to, že dluhy prý způsobila jeho manželka.

Muž si svůj trest podle rozhodnutí soudu odpyká ve věznici se zvýšenou ostrahou.

Milan Janás půjde za vraždu své dcery do vězení na 12 a půl roku.
Milan Janás půjde za vraždu své dcery do vězení na 12 a půl roku.