V Sezimově Ústí byla zrušena výjimka pro cyklisty

Sezimovo ústí - V Sezimově Ústí byla zrušena výjimka, podle které mohli cyklisté jezdit v některých jednosměrných ulicích v obou směrech. Nepomohla ani petice pro její zachování. Radnice tvrdí, že vyhláška znamenala nebezpečí pro cyklisty a řidiče.

Proti zrušení výjimky byli i opoziční zastupitelé. Těm navíc vadí, že radní o tomto kroku rozhodli už v březnu a nepřesně je informovali. Mnozí se o zrušení dozvěděli teprve před několika dny. Zastupitel Martin Klíma ze Strany zelených vyjadřuje svůj nesouhlas se zrušením výjimky i s postupem řízení: „Je nesmírně smutné, že o celé záležitosti rozhodlo pouze pět lidí. Je to těch pět členů rady, kteří tvrdí, že alespoň jednou měli na kapotě svého miláčka cyklistu.“

I když za osm let existence vyhlášky nemuseli policisté žádný střet auta s cyklistou řešit, Ministerstvo dopravy ani táborský dopravní inspektorát výjimku nedoporučil.

Na území města už existují chodníky, které jsou určené jak pro chodce tak pro cyklisty. Vedení města prohlašuje, že jejich výstavba bude pokračovat. Na dodržování pravidel budou dohlížet i městští strážníci. Podle nich budou přestupky prozatím řešit pouze domluvou.