Třináctiletý chlapec pobodal o rok staršího spolužáka

Příbor - Přímo před základní školou v Příboru třináctiletý kluk v hádce pobodal o rok staršího spolužáka. Novojičínská policie informace k případu zveřejnila po týdnu vyšetřování.

Podle policie se oba hoši pohádali kolem poledne přímo před budovou školy. Třináctiletý chlapec pak vytáhl na svého spolužáka kapesní nůž s šesticentimetrovým ostřím a dvakrát jej bodl do zad. Zraněného chlapce ošetřili lékaři v novojičínské nemocnici. „Nejednalo se o nic vážného. Chlapec měl dvě povrchová poranění, proto jsme ho už v neděli propustili domů,“ dodává mluvčí nemocnice Nový Jičín Simona Součková.

Čin třináctiletého žáka otřásl celou školou. „Žák, který napadl svého spolužáka, je hyperaktivní od dětství. S hyperaktivitou se léčí a s rodiči se dobře spolupracuje. My už tady mezi sebou víme, jak reaguje a jak máme reagovat my. I děti to vědí, takže v budově školy to zvládáme,“ popisuje situaci Libuše Orságová, zástupkyně ředitelky ZŠ v Příboru.

Policie v současné době šetří čin jako ublížení na zdraví. Vzhledem k věku pachatele však bude celý případ po zadokumentování odložen. Vedení školy nepřijalo v souvislosti s incidentem žádná zvláštní bezpečnostní opatření. Žáci byli pouze znovu poučeni o tom, že školní řád zakazuje nosit do budovy ostré předměty.