Srážka vlaku s autem přerušila v Liberci na dvě hodiny dopravu

Liberec - V Liberci nedaleko Horního Růžodolu se dnes dopoledne srazil manipulační vlak s osobním autem. Při srážce nebyl nikdo zraněn, doprava na frekventované trati z Liberce na Českou Lípu musela být ale na více než dvě hodiny přerušena. Nehoda se stala na přejezdu se světelnou signalizací, podle prvních informací z místa nehody byla v provozu, informoval mluvčí Drážní inspekce Zdeněk Neusar.

Naposledy se na stejném přejezdu stala havárie loni v listopadu. Řidič tehdy nerespektoval světelné výstražné zařízení a byl vlakem těžce zraněn.

Podle analýzy stavu dopravy v Libereckém kraji se v regionu loni na železničních přejezdech stalo 11 dopravních nehod, z toho šestkrát se srazily automobily s vlaky na přejezdech zabezpečených světly, jeden člověk havárii nepřežil. Nehod ale ubylo, rok před tím jich bylo dokonce 18 a dva lidé zaplatili nepozornost životem.

Kvůli srážkám vlaků a automobilů se na železničních přejezdech v Libereckém kraji objevily samolepky, díky nimž záchranáři přesně vědí, kde se nehoda odehrála. Účastníci nebo svědci si na samolepkách přečtou údaje o poloze přejezdu a při telefonování na tísňové linky 150, 155 nebo 158 odpadají problémy se složitým popisováním místa havárie.