Muž se chtěl zabít v autě a na Českolipsku zranil dva lidi

Obora (Českolipsko) - Mladý řidič chtěl na silnici z České Lípy do Mladé Boleslavi spáchat sebevraždu. Při tom málem zabil několik lidí. V pondělí večer úmyslně namířil své audi do protisměru, kde jela dvě mnohem slabší auta. V jednom z nich zranil staršího muže a ženu. Řekl to dnes policejní mluvčí Milan Bradáč.

„Sedmačtyřicetiletý muž z Nového Boru spolykal léky a do protisměru přejel v obci Obora. Řidič Škody Favorit se mu naštěstí vyhnul, čelní srážku se podařilo odvrátit i motoristovi v Opelu Corsa. Obě auta se střetla bočně,“ konstatoval Bradáč. Ve favoritu se slabými bezpečnostními prvky cestovali dva lidé.

V opelu utrpěli lehká zranění třiasedmdesátiletý muž a o šest let mladší žena. Sanitka je převezla na ošetření do nemocnice. „Řidič audi pokračoval v protisměru ještě několik set metrů a vícekrát narazil do svodidel. Nakonec skončil v příkopu. Po zatčení vypověděl, že se chtěl zabít,“ prohlásil Bradáč. Škoda na vozidlech přesáhla 200.000 korun.

Údajnému sebevrahovi naměřili policisté po nehodě v dechu přes 0,6 promile alkoholu, což odpovídá dvěma až třem naráz vypitým pivům. Z policejní cely putoval muž do psychiatrické léčebny. Podle Bradáče mu hrozí mu obvinění z ublížení na zdraví a z poškozování cizí věcí se sazbou až dva roky vězení.

/*json*/{"map":{"lat":50.6076457301,"lng":14.8974609375,"zoom":9,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.546599206214,"lng":14.680480957031,"type":"2","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Řidič sebevrah najel do protijedoucího vozu také loni na Zlínsku a těžce v něm zranil řidiče. Jednadvacetiletého Rostislava Bednaříka Vrchní soud v Olomouci potrestal letos za pokus o vraždu šesti lety vězení. Mladík se proti rozsudku ještě dovolal k Nejvyššímu soudu.

V Libereckém kraji se pokusy o sebevraždy s pomocí motorových vozidel v minulosti objevily. Řidiči však při nich neohrožovali lidi v ostatních autech. Většinou najeli pod vlak nebo narazili ve vysoké rychlosti do pilířů mostů nebo do dalších betonových staveb.