NS zrušil rozsudky nad dvojicí odsouzenou za dvojnásobnou vraždu

Brno - Nejvyšší soud (NS) zrušil rozsudky nad dvěma ze tří mužů, kteří ve východních Čechách údajně předloni brutálně zavraždili svého věřitele a poté zastřelili jeho přítelkyni jako nepohodlnou svědkyni. Jejich těla našla policie zakopaná v lese na Šumpersku. Tibor Zeman si měl odpykat 20 let, Jiří Salavec 14 let. Dovolání Pavla Feierfeila NS odmítl.

Zatím není zřejmé, zda půjdou Zeman se Salavcem na svobodu. Musí padnout nové rozhodnutí o vazbě. Královéhradecký soud se celou kauzou musí znovu zabývat.

Zavražděný Jiří Munzar údajně Salavce a Zemana vydíral. Dlužili mu peníze, on po nich požadoval vysoké úroky. Dvojice se prý proto rozhodla, že se muže zbaví. Na jeho popravu si podle obžaloby najali několikrát soudně trestaného Feierfeila, kterému za vraždu slíbili finanční odměnu. Pistoli obstaral Zeman, Salavec zase oběť vylákal na smluvené místo u obce Litič na Trutnovsku.

S Munzarem ale přijela i jeho přítelkyně Ivana D. Když Feierfeil Munzara jednou ranou zastřelil, Salavec prý odjel do Prahy a později vrahovi předal 32 000 korun. Feierfeil se Zemanem údajně dali mrtvé tělo do kufru auta a s mladou ženou odjeli na desítky kilometrů vzdálené místo, kde nechali Ivanu D. z vozu vystoupit. Zeman ji prý třemi ranami zastřelil, aby jejich zločin nemohla prozradit.