Na českých silnicích zahynulo méně lidí než v loňském roce

Praha - Letošní počet usmrcených na českých silnicích je hluboko pod celkovým průměrem. Od ledna do srpna na našich silnicích zemřelo 64 lidí. Letní měsíce ale patří k těm nejtragičtějším, z dlouhodobého srovnání je letošní rok nejúspěšnější. Nejhorší kategorií řidičů jsou motoristé ve věku 25 a 34 let. Přibývá tragických nehod, za které může nedání přednosti v jízdě, také usmrcených chodců je více, informoval statistik dopravní policie Josef Tesařík.

Vývoj nehodovosti je podstatně lepší než v loňském roce a blíží se zatím nejlepšímu roku 2006. Výrazný je i pokles u nehod, které se staly mimo obce a v noci. Na silnicích je i méně těžce a lehce zraněných.

Podle ředitele dopravní policie Martina Červíčka je dvojnásobné množství dopravněbezpečnostních akcí, než tomu bylo v minulosti, a to především regionálních. Policie se snaží být na rizikových místech. Výrazným způsobem se zvýšil počet kontrol v civilních prostředcích. Policisté na silnicích i více měří. Daří se i přeshraniční spolupráce s okolními státy. Policie má nové laserové měřiče. Dovybavuje se i výstroj policistů. Zlepšila se také spolupráce s médii. Policie chce více upozorňovat na problémy v dopravě. Hlavním cílem je změnit myšlení řidičů tak, aby jezdili na silnicích bezpečněji.