Dálnice D11 do Hradce Králové bude o tři kilometry delší

Hradec Králové - Dálnice D11 z Prahy do Hradce Králové bude od 15. prosince o zhruba tři kilometry delší. Sjezd z dálnice již nebude u Libišan, ale až u Praskačky. Prodloužením úseku si oddechne asi 400 obyvatel Libišan, přes které se dva roky od otevření dálnice na konci roku 2006 valila veškerá doprava z autostrády.

K novému sjezdu u Praskačky řidiče jedoucí z Hradce Králové navede dopravní značení. Sjezd u Libišan bude pro veškerou dopravu uzavřen. Nový sjezd z dálnice nadále nebudou moci využívat řidiči nákladních automobilů. Ve směru od Prahy budou kamiony stále sjíždět v Novém Městě u Chlumce nad Cidlinou. V Novém Městě také budou dál na dálnici najíždět ve směru od Hradce Králové. 

Omezení pro nákladní automobily bude platit do dostavby mimoúrovňové křižovatky u Opatovic nad Labem, která umožní napojení dopravy z dálnice na hlavní silnici mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. Opatovická křižovatka by měla být hotová do konce roku 2009. 

Úplnému dostavění úseku D11 až do Hradce Králové v posledním čtyřkilometrovém úseku zatím brání nedořešená výměna pozemků farmářky Ludmily Havránkové pod dálnicí za jiné pozemky státu. Výměnu pozemků v říjnu schválila vláda. Pokud se směna uskuteční, měla by dostavba celého úseku do Hradce trvat necelé dva roky.

##GMAP:881:Nový sjezdy z dálnice D11##