Paroubek: Na Drymlově místě bych složil funkci náměstka hejtmana

Praha - Pokud by se předseda sociálních demokratů Jiří Paroubek ocitl na místě senátora ČSSD Vladimíra Drymla, pak by složil funkci náměstka královéhradeckého hejtmana. Řekl to dnes v pořadu Otázky Václava Moravce. Dryml se podle středeční Mladé fronty Dnes pokoušel sehnat kompromitující informace na svou stranickou kolegyni a poslankyni Hanu Orgoníkovou. Premiér Mirek Topolánek (ODS) ČT řekl, že Dryml by měl rovnou složit senátorský mandát.

„Myslím si, že pokud bych byl na jeho (Drymlově) místě, tak já bych z funkce prvního vicehejtmana Královéhradeckého kraje odešel,“ řekl šéf ČSSD. Paroubek už ve středu prohlásil, že by se Dryml měl za své jednání omluvit. Nyní je Paroubek v zahraničí, ale jakmile se vrátí, chce věc řešit osobně. Podle něj šlo ze strany MfD o řízenou politickou provokaci.

Zároveň obvinil Topolánka z toho, že se snaží celou kauzu „trapně zneužít“, aby zastřel údajnou slabost českého předsednictví v Radě EU. Topolánek přirovnal Drymlovu kauzu k případu bývalého poslance ODS Jana Moravy, který podle MfD a TV Nova také sháněl kompromitující informace na své poslanecké kolegy. „Já si myslím, že Dryml není o nic lepší než Morava a má opustit senátorský mandát,“ řekl premiér.

Video Reportáž Markéty Hýlové
video

Reportáž Markéty Hýlové

Dryml ve středu pro ČT24 řekl, že jeho právníci pracují na trestním oznámení na Mf Dnes. Napadne prý tvrzení listu, že si najal detektivní agenturu a o informace žádal. Tvrdí, že byl osloven a informace mu byly nabídnuty.