Jízdu po silnicích místy komplikují zbytky sněhu a mlha

Jihlava/Pardubice/Olomouc - Rychlost jízdy na silnicích Vysočiny omezuje po ránu někde mlha, jinde sněhové přeháňky a na Žďársku mrznoucí déšť. Podle výstrahy meteorologů se bude až do poledne vytvářet náledí.

Dálnice D1 je holá a vlhká, od Humpolce na Pelhřimovsku po Žďársko se vyskytuje místy mlha. Také silnice první třídy jsou po chemickém ošetření v kraji holé a mokré. Na silnicích nižších tříd je ujetá zledovatělá vrstva sněhu, jinde zmrazky. Podle cestářů jsou silnice ošetřené posypem.

Na Moravskotřebovsku se může tvořit náledí

Podobná situace je i na některých úsecích silnic na Žamberecku. Hlavní tahy v Pardubickém kraji jsou sjízdné bez omezení. Na silnicích druhé a třetí třídy je místy rozbředlý sníh a ujetá vrstva sněhu. Vyplývá to z
informací pardubických silničářů. Zbytky sněhu a ujetý sníh se vyskytují v regionu Vysokého Mýta, Železných hor, Skutče, Ústí nad Orlicí a Lanškrouna. Na Svitavsku je místy mlha.

Na silnicích v hradeckém kraji místy leží uježděný sníh

Na komunikacích ve vyšších polohách Královéhradeckého kraje zůstává vrstva uježděného sněhu, například na cestách v Krkonoších dosahuje až pěti centimetrů. Nebezpečné úseky jsou ošetřeny posypem a všechny silnice v kraji jsou s opatrnostní sjízdné. Na Trutnovsku může motoristům jízdu ztěžovat mlhavé počasí. Na Rychnovsku silničáři varují, že v lesních úsecích silnic může padat na vozovky námraza ze stromů.

V Olomouckém kraji dnes mohou namrzat silnice vlivem mlhy

V Olomouckém kraji dnes mohou namrzat silnice vlivem mlhy, kterou silničáři hlásí ve všech bývalých okresech regionu. Na severu kraje také nadále leží na vedlejších silnicích ujetá zledovatělá vrstva sněhu. Správci vozovek proto doporučují motoristům maximální opatrnost.