Romové zaútočili sekyrami na ghetto ve Smiřicích

Smiřice - Královéhradecká policie vyšetřuje útok několika desítek Romů na ghetto ve Smiřicích. Podle všeho šlo o vyřizování účtů mezi dvěma romskými rodinami. Při útoku jeden z Romů vhodil do rodinného domu ruční granát, ten naštěstí nevybuchl. Další byli vyzbrojeni sekyrami. Granát byl zajištěn policejním pyrotechnikem a je u expertizy. Romské ghetto ve Smiřicích policisté hlídali celou noc. Vyhrocenou situaci v ghettu se příslušníkům podařilo uklidnit, jeden z útočníků zůstává v policejní cele.

Jen málo dělilo romské rodiny ve Smiřicích od tragédie, v sobotu večer totiž asi 25členná skupina Romů napadla smiřické ghetto. V tu chvíli tam bylo několik lidí včetně dětí. „Přijelo auto, začali si nadávat a potom nastala rvačka,“ potvrdila svědkyně útoku.

Podle jiných svědků se vše odehrálo asi takto: tři Romové začali v ghettu vyhrožovat dalším. Potom přijelo asi pět aut, z nich vystoupili muži ozbrojení sekerami a také dvěma ručními granáty. Jeden z nich vhodili do domu napadené rodiny. „K inicializaci granátu naštěstí nedošlo. Granát byl zajištěn policejním pyrotechnikem a nyní je u expertizy,“ uvedla mluvčí Územního odboru policie ČR Hradec Králové Bronislava Škodová.

Romské ghetto ve Smiřicích hlídala policie celou noc. „Vyhrožovali, že ještě dnes v noci se vrátí zpět,“ prohlásil další svědek útoku. Jeden z údajných útočníků zůstává v policejní cele, obviněn ale nikdo nebyl. Vyhrocenou situaci mezi Romy ve Smiřicích se policistům podařilo uklidnit.

/*json*/{"map":{"lat":50.299694,"lng":15.865041,"zoom":12,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.299694,"lng":15.865041,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/