K olomouckému vlakovému nádraží nepojedou tramvaje

Olomouc - K olomouckému hlavnímu vlakovému nádraží nebudou jezdit v pátek a v neděli večer tramvajové linky. Dopravní podnik bude muset přerušit jejich provoz kvůli rekonstrukci prostoru před nádražní budovou. Pasažéry budou místo tramvají přepravovat náhradní autobusy, řekla mluvčí dopravního podniku Magdaléna Kopřivová.

V době výluky, která potrvá v pátek a v neděli večer vždy od 20:00, tramvaje nebudou jezdit po obou tratích, které spojují centrum města s nádražím a dále s městskými částmi Hodolany a Pavlovičky. „Tramvajový provoz bude obsluhovat pouze úsek Nová Ulice - Náměstí Hrdinů - Neředín a zpět linkou s označením U. Ostatní linky nebudou provozovány,“ uvedla mluvčí.

Náhradní dopravu dopravní podnik zajistí výlukovými autobusy s označením X 1/4 a X 2/7. Trasa linky X 1/4 povede ze třídy Kosmonautů přes tržnici, náměstí Národních hrdinů, náměstí Republiky, Fibichovu ulici do Hodolan a Pavloviček. Při zpáteční cestě autobusy budou zastavovat u zastávek v opačném pořadí. Výlukové autobusy X 2/7 budou jezdit po trase třída Kosmonautů - náměstí Republiky - náměstí Národních hrdinů - tržnice - třída Kosmonautů. I tyto spoje budou při cestě zpět zastavovat u zastávek v opačném pořadí.