V pondělí začne výluka na trati z Mladé Boleslavi do Turnova

Mladá Boleslav – Výluka vyřadí z provozu jednokolejnou železniční trať z Mladé Boleslavi do Turnova. Všechny vlaky budou od 25. května od 7 hodin až do 8. června do 17 hodin nahrazovány autobusy. Omezení se dotkne osobních vlaků Praha – Turnov, rychlíků Praha – Turnov – Tanvald a také rychlíků Kolín – Nymburk – Česká Lípa – Rumburk. Náhradní autobusová doprava bude vedena čtyřmi různými způsoby. České dráhy vydaly kvůli omezení výlukový jízdní řád.

Základem náhradní autobusové dopravy bude zastávková linka Z. Ta bude zastavovat stejně jako osobní vlaky, tj. ve všech zastávkách mezi Mladou Boleslaví a Turnovem, resp. Bakovem nad Jizerou (u vybraných vlaků Mladá Boleslav – Česká Lípa). Většina autobusů Z zastaví také na mladoboleslavské zastávce MHD Václava Klementa u železniční stanice Mladá Boleslav-město. Oproti vlakům budou autobusy z Mladé Boleslavi odjíždět asi o 20 minut dříve a přijíždět od Turnova naopak zhruba 20 minut opožděny.

Autobusy linky T pojedou přímo z Mladé Boleslavi do Turnova a zpět a nebudou zastavovat vůbec v žádné nácestné zastávce. Lidé, kteří jezdí rychlíky z Prahy či Tanvaldu do stanic mezi Mladou Boleslaví a Turnovem, budou muset nastoupit do autobusů označených MH. Ty budou obsluhovat Bakov nad Jizerou, Bakov nad Jizerou-město a Mnichovo Hradiště. Za každý vlak budou vždy vypraveny dva autobusy – první odjede ve dřívější časové poloze, aby včas přivezl cestující do Turnova či Mladé Boleslavi na navazující rychlík, a druhý odjede naopak až po příjezdu rychlíku do přestupní stanice.

Za rychlíky Kolín – Česká Lípa – Rumburk a zpět bude vedena linka CL z Mladé Boleslavi do Bělé pod Bezdězem. Cestující, kteří budou chtít vystoupit či nastoupit v Bakově nad Jizerou, budou muset využít autobus linky MH nebo osobní vlak z Bakova do České Lípy. Přestup mezi rychlíky Praha – Turnov – Tanvald a Kolín – Česká Lípa – Rumburk bude během výluky zajištěn ve stanici Mladá Boleslav hl. n.