V 70. letech dostal smrt, nedávno zřejmě odpálil granát v restauraci

Praha - Muž obviněný z odpálení ručního granátu letos v červenci v pražské restauraci U Českého lva byl za zabití spoluvězně v 70. letech odsouzen k trestu smrti. V cele smrti čekal na vykonání rozsudku čtyři roky, poté mu byl trest tehdejším prezidentem Gustávem Husákem zmírněn. S informací přišla televize Nova, podle které se jedná o nejdéle trestaného muže v Česku, který za mřížemi strávil celkem 32 let. V současné době je muž ve vazbě.

Muž na konci 70. let během výkonu trestu v pražské věznici na Pankráci podle vlastních slov donutil spoluvězně, aby se oběsil. Tehdy byl odsouzen k trestu smrti. Podle mluvčího pražské policie Tomáše Hulana strávil tento muž za mřížemi několik desítek let, a to především za násilnou trestnou činnost včetně vraždy.

Výbuch granátu na počátku letošního července zranil čtyři lidi včetně údajného pachatele. V případě prokázání viny hrozí muži za obecné ohrožení tři až osm let vězení. Čelí také obvinění z nedovoleného ozbrojování. Z výslechu muže údajně vyplynulo, že přinesl kufřík s výbušninou do restaurace sám a sám také výbušninu odpálil. K činu se prý doznal, důvody jeho chování ale policisté zatím nechtějí zveřejnit.

Následky exploze granátu v pražské restauraci
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24