V Německu se zřítil autobus do řeky, několik lidí nehodu nepřežilo

Berlín - Nejméně pět lidí dnes nepřežilo havárii autobusu na západě Německa, přesný počet obětí však zatím není jasný. Jeden člověk utrpěl těžká zranění, další lidé pak lehčí. Linkový spoj se podle zpravodajských serverů zřítil kolem poledne u Radevormwaldu asi 50 kilometrů od Kolína nad Rýnem ze zhruba patnáctimetrového srázu do řeky Wupper. V autobuse cestovalo asi 15 lidí. Děti mezi nimi zřejmě nebyly. Na místě zasahovali i potápěči. Policejní mluvčí Lydia Nowaková serveru Rp-Online potvrdila, že o život přišlo pět osob. Obětí by ale mohlo být víc. Záchranáři zatím nevědí, kolik cestujících mohlo zůstat pod autobusem.

Podle policie je situace na místě nepřehledná. Wuppertalská silnice i okolí nehody je uzavřeno. Není zatím ani jasné, jak se havárie stala.

Linkový autobus jel z Wuppertalu. Podle dosavadních zjištění se zastavil před jednou ze svých zastávek u Radevormwaldu asi 20 kilometrů jihovýchodně od Wuppertalu. Poté, co se znovu rozjel, nabíral z kopce stále větší rychlost. V levotočivé zatáčce pak prorazil svodidlo, zřítil se ze svahu a zůstal ležet na boku ve vodě.

Někteří cestující se dokázali z vozu dostat sami a zavolali pomoc, napsal server Rp-Online. Na místě je asi stovka záchranářů, policistů a hasičů. Jejich práci ztěžují stromy. Odpoledne by měl autobus z řeky vyzvednout jeřáb.

/*json*/{"map":{"lat":51.2275279053,"lng":7.31140136719,"zoom":9,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":51.187520758177,"lng":7.3141479492188,"type":"5","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/