Nanášení mejkapu za volantem Britkám nesvědčí

Londýn - Téměř půl milionu dopravních nehod v Británii každý rok zaviní ženy při nanášení mejkapu za volantem. K této činnosti se přiznala zhruba pětina britských řidiček, což se rovná asi 2,7 milionu Britek za volantem. Tři procenta z nich uvedla, že při nanášení kosmetiky způsobily dopravní nehodu. Vyplývá to z průzkumu, na který se odvolává server deníku The Daily Telegraph.

Průzkum oslovil 4000 britských řidiček. Jeho účelem bylo zjistit chování za volantem rok poté, co začal v Británii platit trest až dvouletého vězení za způsobení dopravní nehody z nedbalosti. Dříve byly přestupky související s nedbalostí při řízení, mezi které patří také například čtení mapy, trestané jen pokutami.

Nejvíce žen, které občas dávají přednost kráse před bezpečností, spadá podle průzkumu do skupiny mezi 17 a 21 lety. Řízení se naopak mnohem více věnují ženy starší 56 let, které mejkap za jízdy aplikují nejméně často. „U žen většinou platí, že jsou schopny dělat několik činností najednou, ale v tomto případě by se multitaskingu měly rozhodně vyvarovat,“ uvedl Sian Lewis, šéf pojišťovací společnosti Diamond, která průzkum zajišťovala.

Britská modelka Donna Maddocková dostala za nanášení mejkapu při řízení před třemi lety pokutu 200 liber (asi 5500 korun) a bylo ji připsáno šest trestných bodů.