Dálnici D1 zablokovala nehoda kamionu, zemřeli dva lidé

Brno - Dálnici D1 nedaleko Brna zablokovala dnes odpoledne nehoda kamionu a osobního auta se slovenskou poznávací značkou, při které zahynuly dvě ženy a dva lidé se zranili. Havárie způsobila velké dopravní komplikace v okolí Brna, až do večera se tvořily mnohakilometrové kolony. Situaci zkomplikovala také uzavírka na obvyklé objízdné trase v Brně-Bosonohách, uvedla jihomoravská policejní mluvčí Soňa Svobodová. Zhruba v 19:00 byl otevřen jeden jízdní pruh jen pro osobní vozy.

Nehoda se stala krátce po třetí hodině odpoledne před 190. kilometrem dálnice u sjezdu na Bohunice, a to ve směru na Brno. Jako předběžnou příčinu havárie určila policie nepřiměřenou rychlost osobního auta, v němž cestovali tři lidé. Spolujezdkyně na předním i zadním sedadle zemřely. Jejich zranění byla neslučitelná se životem,„ uvedla mluvčí záchranné služby Barbora Zuchová. Další dva zraněné hasiči vyprostili z auta a předali do péče záchranářů. “Mají lehká nebo maximálně středně těžká zranění," dodala mluvčí.

Z nákladního auta se vysypal náklad textilií v krabicích, vůz také srazil sloupy osvětlení dálnice. Jeden sloup spadl do protisměru a omezil provoz ve směru na Prahu. „Poškozené osvětlení bylo nutné odpojit od elektrického proudu,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Haid.

Video Reportáž Lukáše Pfausera
video

Reportáž Lukáše Pfausera

Ve směru od Prahy byla dálnice několik hodin zcela neprůjezdná. Už v 16:00 kolona měřila šest kilometrů. Kvůli uzavírce v Pražské ulici nemohli řidiči využít objízdnou trasu přes Brno-Bosonohy. Policie proto zorganizovala odklon přes Kývalku, Ivančice, Ořechov a Modřice. I tam ale nastaly problémy. „Řidiči nedodržují dopravní značení a jezdí v zákazech a mimo komunikace přes pole,“ uvedli operátoři jednotného systému dopravních informací Dopravní info.