Výluka u Děčína skončí dřív

Děčín – Správa železniční dopravní cesty se rozhodla zkrátit výluku na trati mezi Děčínem a Českou Kamenicí. V pondělí se tak na ni vrátí regionální vlaky. Nadále ale budou pokračovat práce mezi Benešovem nad Ploučnicí a Českou Lípou, rychlíky na lince Ústí nad Labem – Liberec tak budou nadále mezi Děčínem a Horní Policí nahrazovány autobusovou dopravou. Během čtyřtýdenní výluky se odstraňují hlavně škody způsobené srpnovými povodněmi.

Mezi Děčínem, Benešovem a Českou Kamenicí se opravovaly koleje a práce se podařilo urychlit. „Některé věci se nám podařilo opravit dříve, než jsme sami čekali, jiné nakonec nebyly poškozené tak, jak vypadaly,“ vysvětlil mluvčí SŽDC Pavel Halla. Trať, která v Benešově odbočuje na Českou Lípu, je poškozena vážněji. Železniční správa na ní opravuje přejezdy a opěrnou zeď, která se po srpnových intenzivních deštích začala bortit.

Nadále zůstane vyloučen provoz mezi Českou Kamenicí a Jedlovou, kde velká voda poničila trať obzvlášť vážně a stále se opravují podemleté náspy. Po ukončení výluky se ale obnoví železniční spojení do většiny obcí. Například Benešov nad Ploučnicí byl po začátku prací odříznutý ze všech tří směrů.