Policie našla tělo Němce, který zmizel na Máchově jezeře

Doksy (Českolipsko) - Policie dnes dopoledne objevila tělo čtyřiačtyřicetiletého německého turisty, který v pátek zmizel na Máchově jezeře. Jeho tělo vylovili z vody. Policie nařídila pitvu, která má zjistit příčiny smrti a případně vyloučit cizí zavinění.

„Tělo muže objevili kolem 10:45 policisté, kteří vyjeli na šlapadle prohledat místa, která jsou na člunu nepřístupná. Mrtvého muže ale našli zhruba uprostřed jezera,“ dodala českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková.

Policie podle Balákové stále hledá tři mladé muže, které viděl v sobotu časně ráno poblíž lodi pohřešovaného turisty svědek. Kajak byl ve vodě u zadní brány hlavní pláže v Doksech. Svědek v jeho blízkosti viděl tři velmi hlučné, zřejmě opilé muže do 30 let. Měli na sobě plavky a jeden z nich ještě žlutou deku. Policie žádá muže, kteří Němcův modrý kajak našli, aby se přihlásili.

Muž si v pátek kolem 17:00 z kempu Borný vyjel na projížďku po vodě, druhý den ráno se však našel jen jeho prázdný kajak. Policie muže hledala od soboty, kdy jeho zmizení ohlásila manželka, která s ním u Máchova jezera trávila dovolenou.

Na Máchově jezeře hledají záchranáři zmizelého německého turistu.
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24