Pilot přežil pád letadla u Hosína

Hosín (Českobudějovicko) - U letiště českobudějovického aeroklubu v Hosíně před 13:00 havarovalo malé motorové letadlo. Pilot nehodu přežil. Jednomístné letadlo k tažení kluzáků spadlo do rybníka v Hosíně. Pilota z havarovaného stroje vytáhli dva svědkové nehody.

„Skočili jsme do rybníka a snažili jsme se ho dostat ven, vylomili jsme kokpit, ale jak byl připoutaný, tak nám to nešlo rozepnout. Když se nám to podařilo, tak jsme ho vytáhli na břeh a čekali jsme na záchranáře,“ prohlásil svědek nehody Rudolf Kocar. Podle dalšího svědka - Jiřího Malíka - byl pilot při vědomí, ale v obrovském šoku.

Video U Hosína havarovalo motorové letadlo
video

U Hosína havarovalo motorové letadlo

„Šestačtyřicetiletý pilot letadla byl s otřesem mozku a řeznými ranami převezen ve stabilizovaném stavu do českobudějovické nemocnice,“ informovala mluvčí krajské záchranné služby Petra Kafková. Podle Matějů z letadla do rybníka neunikly žádné provozní kapaliny. Okolnosti a příčiny letecké nehody šetří policie ve spolupráci s leteckou inspekcí.

/*json*/{"map":{"lat":49.036766,"lng":14.475396,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.036766,"lng":14.475396,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/